Strona o rekrutacji
Friday November 15th 2019

Zautomatyzowany system rekrutacji

Znakomita większość poważnych przedsiębiorców nie ma już dzisiaj najmniejszych nawet wątpliwości odnośnie tego, że to właśnie jakość zatrudnionych pracowników rozumiana jako ich motywacja i kompetencje to najważniejsza wartość każdej dobrze prosperującej firmy. Znalezienie odpowiedniego pracownika nie jest niestety łatwe tym bardziej, jeśli pracowników potrzeba stosunkowo dużo, a branża, w której działa przedsiębiorca, w naturalny sposób potrzebuje wielu pracowników ze względu na ich wysoką rotację. Znakomitymi przykładami tego typu biznesów są na przykład wszelkiego rodzaju call center czy handel detaliczny. Możliwość zautomatyzowania procesu rekrutacji bez ograniczenia jakości tego procesu bardzo długo była marzeniem ściętej głowy. Obecnie Talentuno, czyli portal rekrutacyjny oferujący łatwe i szybkie poszukiwanie pracowników, jest w stanie bardzo mocno nam pomóc w realizacji tego zadania.

Zautomatyzowany system rekrutacji

Portal rekrutacyjny działający jako matchmaker

Matchmaker to mechanizm, który został podkradziony z typowych rozwiązań społecznościowych, gdzie podstawową metodą działania jest identyfikowanie użytkownika i dopasowywanie go do produktów i usług – zainteresowań – które dla niego mogą być istotne. W przypadku serwisu Talentuno użytkownik jest pracownikiem poszukującym zatrudnienia, a produktem/usługą jest miejsce pracy. System sprawdza, jakie realnie właściwości ma dany potencjalny pracownik i znajduje dla niego zatrudnienie, które odpowiada jego oczekiwaniom oraz możliwościom.

Na równi użytkownikiem jest tutaj też oczywiście firma posiadająca miejsca pracy. Zakłada ona dla siebie profil na portalu, tworzy opis swojej działalności, a następnie publikuje oferty pracy z konkretnymi wymaganiami. Talentuno działa tutaj bardzo szybko, ponieważ nie każe nikomu szukać tych ofert i nikt nie czeka, aż zostaną udostępnione. System od razu informuje odpowiednie osoby o tym, że pojawiły się konkretne propozycje i można z nich skorzystać. Dzięki temu proces rekrutacyjny jest wyraźnie krótszy.

Pages

Interesting Sites

    Archives